Kína ígéretei ellenére visszatér a szénhez
A háború még a Covid utáni újraindításnál is nagyobb kockázatot jelent, Peking emiatt lépett.
A háború még a Covid utáni újraindításnál is nagyobb kockázatot jelent, Peking emiatt lépett.
A metropolisz kínai gazdasági központja, ezért a hatóságok igyekeznek minimalizálni a kiesést.
Hol készülnek a fogyasztói társadalom többnyire olcsó, pillanatnyi örömöt okozó tárgyai, amelyek aztán hihetetlen mennyiségben öntik el a globális piacot? Kik azok az emberek, akik nélkül nem valósulhatott volna meg a „kínai gazdasági csoda”? És miért hajlandóak halálra dolgozni magukat, amikor a világ nyugati felén már a munkaidő-csökkentés és a munka-magánélet egyensúly megteremtése a menő? Végül pedig mit árul el rólunk mindaz, ami Kínában történik? Ezért kell látni az Erőltetett menet című filmet.
Ezzel dicsekszik a félhivatalos pekingi Global Times, amely a 27 tagállam összteljesítményét hasonlítja össze az 1,4 milliárd lakosú Kínával. Ameddig az Egyesült Királyság is tagja volt az Európai Uniónak, a kínaiaknak nem ment volna ilyen gyorsan a felzárkózás.
A kérdés annál inkább jogos, mert az idén újabb szénrekord várható az óriási energiaigény miatt.
Az Apple ennyivel járult hozzá a kínai ötéves terv sikeréhez.
A vállalat részvényeinek 51 százalékát venné meg a szintén kínai Hopson Development. Több mint 1660 milliárd forintnak megfelelő összeget fizethetnek érte.
Órákon belül fizetésképtelenné válhat az Evergrande kínai ingatlanbefektető, a cég csődje pedig magával ránthatja a kínai gazdasági csodát is.
Hszi Csin-ping elnök igyekszik megrendszabályozni a kínai vállalkozásokat - írja a magyar származású befektető a Financial Timesban.
A jövedelmek igazságosabb újraelosztását vetette fel a kínai elnök. A központi bizottságban sokan néznek rossz szemmel az újdonsült techmilliárdosokra.
Újabb érv, amiért stratégiai fontosságot tulajdonít Peking a tartománynak.
Kína nem elégszik meg azzal, hogy egy többközpontú világ egyik vezető hatalma legyen. Célja az, hogy a földteke hegemón vezetőjévé váljon. Az alábbiakban Kornai János önmaga erkölcsi felelősségét boncolgató írását közöljük újra a Töprengések című kiadványból.
Peking hasznot akar húzni a globális versenyben abból, hogy náluk van a legtöbb a ritkaföldfémekből.
Annak ellenére is, hogy eközben világszerte majdnem felére csökkent a tőkebefektetések mennyisége.
Miközben a vetélytársak még mindig a Kínából elindult Covid–19-járvánnyal küszködnek, addig Peking képes gazdasági növekedésről beszámolni. A negyedik negyedév jobban sikerült a vártnál, idén ezért remélnek dinamikus GDP-növekedést.
A kínai gazdaság helyreállása javuló ütemben folytatódott az előző negyedévhez képest, a növekedés azonban elmaradt attól, amit az elemzők vártak.
Létezik egy közlekedés-gazdasági alapelv, ami útbaigazíthatná a Budapest–Belgrád vasútvonal-óriásprojekt megálmodóit. A történelem ráadásul ismétli is önmagát. Vélemény.